Az elmúlt egy évtizedben Németországba 2,4 millió migráns érkezett, ami jelentősen megemelte az ellátási költségeket. Az emberek egyre inkább a változás szükségességét érzik - Ripost.


Az elmúlt évtizedben 2,4 millió migráns érkezett Németországba, és február 23-án fontos választásokra kerül sor. A parlamenti helyek elosztása szempontjából kulcsfontosságú, hogy melyik párt vállalja, hogy megállítja az illegális bevándorlást, hiszen erre egyre nagyobb szükség van. A közszolgálati ARD Deutschlandtrend felmérése szerint a migráció kérdése ma a legégetőbb téma a német választók körében. Ennek oka nem nehezen érthető: a bevándorlók ellátásának költségei drámai mértékben megemelkedtek, a bűnözés növekedése aggasztó, és az emberek elégedetlensége egyre inkább érezhető. Az eddig kormányzó három párt népszerűsége jelentősen csökkent, míg az illegális migrációt ellenző AfD támogatottsága folyamatosan növekszik.

Németország határai továbbra is nyitva állnak, ami lehetővé teszi a migránsok folyamatos, ellenőrizetlen beáramlását – áll a nius.de összefoglalójában. Ezzel párhuzamosan a baloldali pártok képviselői hangsúlyozzák, hogy a migrációt nem csupán problémaként, hanem lehetőségként kellene értelmezni.

2024-ben 229 751 személy nyújtott be menedékkérelmet az EU-n kívüli országokból. Növekszik a migráns hátterűek aránya, tavaly az összes kérelmező 37 százaléka 18 év alatti, a menedékkérők 82 százaléka pedig 35 év alatti volt. Ráadásul a migráns férfiak többlete is nő, a mintegy 230 000 menedékkérő 67 százaléka férfi volt.

Tavaly a szövetségi kormány 74 582 átvételi kérelmet nyújtott be az EU tagállamaihoz, mert ott regisztrálták először a menedékkérőket. A migránsok tényleges átszállítására azonban csak 5827 esetben került sor. Egy dolog biztos: az elmúlt tíz évben több mint 2,4 millióan nyújtottak be első menedékkérelmet Németországban.

Ezzel párhuzamosan 120 ezren érkeztek családegyesítés útján, főleg Szíriából, Törökországból, Indiából, Koszovóból és Iránból. Az elmúlt öt évben 550 000 ember vándorolt Németországba a Külügyminisztérium vízumrendszerén keresztül. A tényleges bevándorlási szám valójában magasabb: csak 2024 januárja és szeptembere között a Szövetségi Statisztikai Hivatal migrációs statisztikái 853 571 ember érkezett EU-n kívüli országból. Az érkezőknek pedig szállást, ellátást kell biztosítani. Az elmúlt néhány évben egy bürokratikusan kiterjedt menekültipar alakult ki, amely államilag finanszírozott szállodatulajdonosokból, bérbeadókból, üzemeltető társaságokból, társadalmi egyesületekből, ügyvédekből és menedékjogi egyesületekből áll, akiket szolgálataikért bőségesen megjutalmaznak. Ha elapad a bevándorlási hullám, nem folyik be több pénz a kasszába.

2022 folyamán Berlin 58 millió eurót fordított olyan biztonsági vállalatokra, amelyek felelősek voltak az Állami Menekültügyi Hivatal szállásainak védelméért. Ezen év során a Bundestag döntést hozott arról, hogy 2023-tól 2026-ig terjedő időszakban nyolcmillió eurót irányoz elő a "polgári tengeri mentés" támogatására. 2023-ban az első kétmillió eurót az olasz Sant'Egidio civil szervezet, valamint az SOS Humanity és a Sea Eye egyesületek nyerték el különböző projektjeik keretében. Moritz Oppelt, a CDU/CSU képviselője azonban aggodalmát fejezte ki, mondván, hogy a szövetségi kormány "a földközi-tengeri csempészbandák készséges segítőjévé vált".

Jelenleg igazi aranyláz tapasztalható a magánszolgáltatók körében: az ingatlantulajdonosok közvetlen kapcsolatba léphetnek a városokkal, hogy bérleti szerződéseket kössenek a migránsok elhelyezéséről. Ráadásul a felújítási költségek megtérítésére is van lehetőség, ami még vonzóbbá teszi ezt a lehetőséget.

Related posts