Télen különösen fontos odafigyelni arra, hogy mit hagyunk a kocsiban, hiszen a hideg időjárás nemcsak kellemetlenséget, hanem komoly károkat is okozhat. Íme öt dolog, amit érdemes elkerülni a kocsiban hagyni a téli hónapokban: 1. **Étel- és italmaradékok
Egyes dolgokat érdemes eltávolítani a kocsiból, ha az időjárás extrém hidegre fordul.
A kocsiban felejtett tárgyak nem csupán a nyári forróságban válhatnak problémássá. Az extrém hideg időjárás is komoly hatással lehet bizonyos eszközökre és anyagokra, ezért elengedhetetlen, hogy figyelmesen válogassuk meg, mit hagyunk az autóban. Cikkünkben bemutatjuk azokat a dolgokat, amelyeket semmiképpen sem érdemes huzamosabb ideig tárolni a járműben, függetlenül az időjárási viszonyoktól.
A laptopok rendkívül érzékenyek az extrém hidegre, és a fagyos hőmérséklet nemcsak a teljesítményüket befolyásolja, hanem komoly károkat is okozhat. A hideg időjárás drasztikusan csökkentheti az akkumulátor kapacitását, ráadásul a kijelző is megsérülhet. A Lifewire figyelmeztetése szerint a legrosszabb forgatókönyv az, hogy ha ezek a készülékek túl sokáig vannak kitéve a zord időjárásnak, akkor az összes tárolt adat, beleértve a képeket, üzeneteket és telefonszámokat, végleg elveszhet.
A palackozott vizek vagy üdítők akár 30-45 perc alatt is megfagyhatnak, amennyiben a hőmérséklet fagypont alá zuhan. A palackban lévő folyadék ilyenkor kitágul, ahogy jéggé dermed, ennek következtében pedig megrepedhet a műanyag palack. Persze a kihulló jégdarab még nem okoz akkora bajt, viszont ha visszaolvad, akkor csúnya szennyeződésekkel áraszthatja el az autó belsejét.
A New York Times egyik írása figyelmeztet arra, hogy a hideg időjárás következtében a gyógyszerek, beleértve a pirulákat és a folyékony készítményeket is, elveszíthetik hatékonyságukat. Ezért elengedhetetlen, hogy soha ne hagyjunk gyógyszereket a hideg autóban.
A konzerves dobozok sorsa hasonló lehet a korábban említett vizes vagy üdítős palackokéhoz. A hőmérséklet-változás következtében a belső nyomás megnövekszik, ami miatt a tömítés megszorulás helyett engedni kezd, és a konzervben található étel végül a jármű kárpitján köt ki.
A tojást sem célszerű a hideg járműben hagyni, ugyanis amikor a tojások megfagynak, a héj gyakran megreped. Ez azért nagy baj, mert így a kórokozóknak lehetőségük lesz bejutni a tojás belsejében, ami aztán sokkal hamarabb meg is romlik. Egyébként, ha a héj nem is repedt meg, a fagyott tojás íze általában már nem olyan lesz, mint ami a megszokott.
Természetesen az üzemanyagtartály az autó elengedhetetlen része, de nem érdemes üresen hagyni. A szakértők egyöntetű véleménye, hogy a téli hónapokban érdemes mindig legalább félig, de inkább teljesen feltölteni a tankot. Ennek köszönhetően elkerülhetjük, hogy az üzemanyag megfagyjon, ami komoly problémákhoz vezethet. Ha ez a kellemetlenség bekövetkezik, könnyen lehet, hogy a reggeli elindulás a tervek szerint nem alakul, és a napunk kezdete igencsak nehézkessé válik.