A befektetők egyre inkább megbíznak a magyar részvényekben.


A legnagyobb forgalmat generáló részvények ebben a hónapban is az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL voltak, 296,8, 36,5 és 30,9 milliárd forint értékkel, míg a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. A hónapot emellett többek között a BÉT50 konferencia tette emlékezetessé, amelynek keretében a BÉT immár kilencedik alkalommal mutatta be a középvállalati sikertörténeteket fókuszba helyező BÉT50 kiadványt.

November során a tőkepiacok teljesítményét számos lényeges tényező formálta, mind a nemzetközi, mind a hazai színtéren. Az infláció alakulása, a geopolitikai feszültségek, valamint a jegybankok monetáris politikája mind kulcsszerepet játszottak. Az Egyesült Államokban a vezető részvényindexek, mint például az S&P 500, mérsékelt emelkedést könyvelhettek el, ami elsősorban az amerikai kamatcsökkentési várakozásoknak és az infláció enyhülésének volt köszönhető. Ugyanakkor a globális politikai feszültségek fokozott volatilitást idéztek elő a piacokon. Európában a részvénypiacokat az energiaválság és a német gazdaság lassulásával kapcsolatos aggodalmak árnyékolták be, ami gátat szabott a növekedésnek.

A hazai tőkepiac az elmúlt hónapokban tapasztalt kedvező irányvonalat követve továbbra is pozitív jeleket mutatott: a BUX index november végén 77 936,21 ponton zárta a hónapot. Különösen figyelemre méltó, hogy november 26-án az index átlépte a 80 ezer pontos határt, és 80 056,08 ponton zárult, ezzel új napi rekordot állítva fel. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) által bevezetett új részvénymutatók is hasonlóan alakulnak: a CETOP NTR 1 542,70 ponton, míg az XTEND index 1 460,50 ponton zárt, tükrözve a piaci aktivitás folytatódó növekedését.

A részvénypiaci tranzakciók elemzése során ezúttal az OTP Bank részvényei domináltak, hiszen ezekkel a legnagyobb, 296,8 milliárd forint értékű kereskedést bonyolították le. A Richter Gedeon részvényeivel 36,5 milliárd forint értékben folyt a kereskedés, míg a MOL részvényei 30,9 milliárd forintot hoztak a konyhára. A kisebb és közepes kapitalizációjú vállalatok között kiemelkedett az eSense, amely HR-szolgáltatásokra és telefonos ügyfélszolgálatok működtetésére specializálódott, és figyelemre méltó 35 százalékos növekedést ért el.

Related posts