A klaszter első hivatalos ülését Kőszárhegy festői környezetében tartottuk.

A Védelmi- és Űripari Innovációs Klaszter első kihelyezett ülését a Simon Plastics Kft. kőszárhegyi telephelyén tartották meg. Az esemény célja az volt, hogy elősegítse a klaszter tagjai közötti együttműködést, valamint feltárja a védelmi és űripari szektorban rejlő lehetőségeket.
A Védelmi- és Űripari Innovációs Klaszter megalakulása a Fejér Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara kezdeményezésére és gondozásával valósult meg, összesen 14 alapító tag részvételével. Az alapító cégek – melyek között bicskei, budapesti, devecseri, győri, kőszárhegyi, martfűi, nagyatádi, székesfehérvári és zichyújfalui vállalkozások is szerepelnek – az idei év március végén, Székesfehérváron, a Gazdaság Házában ünnepélyesen aláírták az alapító okiratot, ezzel elindítva egy új korszakot az űripar és védelmi szektor innovációjában.
Az innovációs klaszter küldetése, hogy összekapcsolja a magyar kis- és középvállalkozásokat, a nagyvállalatokat, valamint a védelmi és űripari szereplőket a K+F+I tevékenységeket folytató szervezetekkel, intézményekkel és egyetemekkel. Ez a klaszter egy együttműködésre épülő platformként működik, amely előmozdítja az iparági szinergiák kiaknázását, a technológiai újításokat, és hozzájárul a hazai vállalkozások nemzetközi versenyképességének erősítéséhez.
A globális és európai gazdasági helyzet, valamint az ipari termelés csökkenése komoly kihívások elé állította a hazai kis- és középvállalkozásokat, valamint a nagyvállalatokat, különösen az autóipari beszállítók és az ipari termelés területén. E körülmények között kiemelt fontosságú a helyi KKV-k és nagyvállalatok megerősítése, hogy mérsékelni tudják a gazdasági és termelési visszaesést. Elengedhetetlen új beszállítói kapcsolatok és piacbővítési lehetőségek feltárása, hogy ezek a vállalkozások versenyképességüket növelhessék a védelmi- és űripari szektorokban.
- A kihelyezett ülés programja során a résztvevők megismerkedhettek a Simon Plastics Kft. innovatív gyártási folyamataival és technológiai megoldásaival, amelyek nemcsak hazai, de európai szinten is kimagaslónak számítanak - tájékoztatta lapunkat Klér Zoltán, a kőszárhegyi társaság pénzügyi vezetője. - A cég elkötelezett a fenntarthatóság és a körforgásos gazdálkodás iránt, amit a hulladék újrahasznosítása és a napelemrendszer alkalmazása is bizonyít.
A rendezvényen tiszteletét tette Szolnoki Szabolcs, a Nemzetgazdasági Minisztérium technológiáért felelős helyettes államtitkára, aki a klaszter tagjai számára egy stratégiai partnerség kialakítását javasolta. Emellett Pomázi Gyula, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda szakértője is részt vett az eseményen, ahol lehetőséget kínált a jövőbeli együttműködésre.