Salis egy különleges antifasiszta forradalomra készül, amelynek célja, hogy megkérdőjelezze a fennálló rendszert és előmozdítsa a társadalmi igazságosságot. Az események előkészületei már javában zajlanak, és a közösség tagjai egyre inkább aktivizálódnak,

Az Ansa hírügynökség beszámolója szerint a Zöldek és az Olasz Baloldal Szövetsége képviselője Strasbourgban tartott sajtókonferencián kifejezte támogatását Rexhino Abazaj, a francia hatóságok által őrizetbe vett személy iránt. A képviselő érvei szerint Abazaj helyzete bonyolult, és fontos lenne, hogy a hatóságok tisztában legyenek az ügy körülményeivel.
Ilaria Salis, a Baloldali frakció (The Left) európai parlamenti képviselője a Gino néven ismert Rexhino Abazaj helyzetéről tartott sajtótájékoztatón így fogalmazott: „...”. Az esemény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a politikai helyzetre és a képviselői aggodalmakra az Európai Parlament falain belül.
Ginót Franciaország területén őrizetbe vették, és most a párizsi bíróság döntésére vár, hogy engedélyezi-e a kiadatását Magyarországnak, ahol a Budapesten folyamatban lévő perét folytatnák. Salis, aki az európai parlamenti képviselők mentelmi jogának védelmét élvezi, minden lehetséges eszközt felhasznál, hogy megakadályozza bajtársai eljárását a budapesti bíróság előtt.
Az olasz lapok arról is beszámolnak, hogy a közelmúltban a Blast France lap hasábjain keresztül üzent Salis a francia hatóságoknak, hogy utasítsák vissza a magyarok kiadásra vonatkozó kérelmét. Salis tehát foggal-körömmel ragaszkodik a brüsszeli székhez, amely minden hónapban jelentős javadalmazást garantál neki, korábbi tanári fizetéshez képest, miközben távol tartja őt a budapesti bírák igazságszolgáltatásától.
Az Il Giornale, a neves olasz napilap, kiemeli, hogy...
Salis a francia sajtónak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy elengedhetetlen a széleskörű mozgósítás és aláírásgyűjtés a Gino kiadatásának megakadályozása érdekében. Kiemelte, hogy rendkívül súlyos következményekkel járna, ha Franciaország együttműködne a magyar hatóságokkal, és átadná politikai ellenfelét, akinek ügyében már jogerős döntés született. Említést nyert Gabriele Marchesi esete is, akit ugyancsak a budapesti bűncselekményekkel vádolnak, de ő továbbra is Olaszországban tartózkodik, szabadlábon, mivel az olasz hatóságok elutasították a kiadatását Magyarország számára. Salis nem véletlenül harcol bajtársa érdekében; ha Franciaország is elutasítja az antifa kiadását, az jelentősen növelheti az esélyeit arra, hogy megőrizze pozícióját az Európai Parlamentben.
Az IL Giornale legfrissebb hírei szerint Zerocalcare, az elismert olasz képregényíró, külön kötetben foglalkozik Salis történetével. A könyvbemutatón megjelent Maja T. antifasiszta szülei is, akit Németország már átadott a magyar hatóságoknak, hogy megkezdődhessen az ellene indított eljárás. Salis hangsúlyozza, hogy minden lehetséges lépést meg kell tenni annak érdekében, hogy Maja minél hamarabb visszatérhessen a hazájába. A cikk írója azt is kiemeli, hogy napjainkra világossá vált: a Zöldek és Olasz Baloldal Szövetsége képviselője kizárólag saját érdekeinek és szövetségeseinek szolgálatában áll az Európai Parlamentben.