Coppola, a Marvel-univerzum és a játékadaptációk is komoly csalódásokat okoztak a pénztáraknál: íme a 2024-es év legnagyobb filmes fiaskói - Világgazdaság.

Az idei esztendőben számos film robbant be a mozik világába, és több alkotás jelentős bevételeket generált a készítők számára. Ugyanakkor nem maradtak el azok a produkciók sem, amelyek sajnos sem a kritikák, sem a várakozások szintjét nem tudták megugrani. Átnéztük, melyek voltak azok a filmek, amelyek a legnagyobb veszteséget könyvelhették el a mozipénztáraknál. Tudd meg te is, milyen címek estek ki a versenyből! URL: film-legnagyobb-bukas-mozi-2024
Hollywood számára 2024 remek év volt, hatalmas kasszasikereket láthattak a nézők, melyekre tömegével váltottak is jegyet. A legnagyobb durranások közé tartozott a Deadpool és Rozsomák közös kalandja, az Agymanók 2, és a mozipénztárakat jelenleg is letaroltó a Wicked musical. De a sikeres filmek mellett a kudarcokban is bővelkedett az idei kínálat: megnéztük, melyek voltak 2024 legnagyobb bukásai.
Csalódást okozó folytatás
Mindenki izgatottan várta a folytatást, melyben Joaquin Phoenix megismételte Oscar-díjas szerepét a nihilista DC-gonosz szerepében. Todd Phillips Joker: Folie à Deux című filmje, mely két évvel az első film eseményei után játszódik, sem a kritikusokat, sem a rajongókat nem nyűgözte le, ami meg is látszott a mozipénztáraknál.
Míg a Batman-képregények főgonoszának eredettörténete 2019-ben hatalmas anyagi sikerrel zárult, hiszen 55 millió dolláros (körülbelül 20 milliárd forint) költségvetéséhez képest elképesztő, 1,08 milliárd dollárt (396 milliárd forint) hozott a stúdiónak, a második rész sorsa már nem tűnik ennyire fényesnek. A box office szakértők becslései szerint a Joker: Kétszemélyes téboly gyenge teljesítménye körülbelül 200 millió dolláros (73 milliárd forint) veszteséget jelenthet.
Ezt alapján úgy vélik, hogy a film mintegy 200-220 millió dollárt (mintegy 77 milliárd forint) termelt a jegypénztáraknál. A stúdiónak ez óriási probléma, mert a Joker 2 gyártása 200 millió dollárba (73,4 milliárd forint), a forgalmazása és forgalmazása pedig nagyjából 100 millió dollárba (36,7 milliárd forint) került. Mivel a film bevétele közel sem éri el a 450 millió dollárt (165 milliárd forint), ami a nullszaldóhoz szükséges, így kijelenthető, hogy
A komikus nácivadász film is megbukott a mozikban.
Guy Ritchie második világháborús akció-vígjátéka, amely egykoron a szebb napokat is megélte, mostanra a kritikusok elismerésével büszkélkedhet. Azonban a Sherlock Holmes és a Blöff rendezője számára kihívást jelent a nézők bizalmának visszaszerzése. Legújabb filmje sajnos elmerül a feledés homályában; nem nevezhető kifejezetten rossznak, de tipikus példája annak a műfajnak, amelyet az emberek néhány hónap elteltével már alig idéznek fel. A piszkos hadviselés minisztériuma című alkotás nem hagy mély nyomot a mozilátogatók emlékezetében.
Földbe csapódott A holló
A holló remake-je óriási várakozásokkal indult, de végül óriási csalódást okozott. Az első hétvégéjén csupán 4,6 millió dollárt (1,8 milliárd forint) termelt, ami csupán a rangsor 8. helyére volt elegendő. A Bill Skarsgard főszereplésével készült horror-képregényfilmet a kritikusok is kedvezőtlenül fogadták. Ezzel szemben az eredeti film, amely tragikus körülmények között készült, sokkal sikeresebben indult 1994-ben: Brandon Lee, a főszereplő, aki a forgatás alatt hunyt el, utolsó filmje még az akkori alacsony jegyárak mellett is 11,8 millió dollárt (4,7 milliárd forint) hozott az első hétvégén. A remake 50 millió dolláros (körülbelül 20 milliárd forintos) költségvetéssel készült, és jelen állás szerint nem valószínű, hogy megtéríti a gyártási és marketingköltségeit.