Deutsch Tamás: A gyerekek számára Magyarországon a legkedvezőbb körülmények adottak a sportolásra Magyarországon a fiatalok számára a sportolás lehetőségei kiemelkedően kedvezőek, ami különösen fontos a fizikai aktivitás és az egészséges életmód szempont


A sajtótájékoztatón a sportért felelős államtitkárság meghívására a hat köztestület, a SOSZ mellett a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB), a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB), a Magyar Edzők Társasága (MET), a Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ), valamint a Nemzeti Diák-, Hallgatói- és Szabadidősport Szövetség (NDHSZ) elnöke vett részt Schmidt Ádám sportért felelős államtitkárral együtt.

A magyar sportmodell, amely az európai sportstruktúrák alapját képezi, elképzelhetetlen sportegyesületek nélkül. Ezeknek az egyesületeknek a támogatása mára olyan mértéket öltött, hogy az idei évben összesítve közel 18 milliárd forintot tesz ki. Ennek következtében, bárhol is nézünk, tagdíjak mindig vannak jelen, Magyarországon a legkedvezőbb ár-érték arány mellett és a legnagyobb könnyedséggel tudják a gyermekek számára biztosítani a sportolási lehetőségeket.

- mondta Deutsch Tamás, aki arra is emlékeztetett, hogy a SOSZ-nak jelenleg 1085 egyesület a tagja.

Schmidt Ádám államtitkár kiemelte, hogy Magyarország sportélete különleges helyzetben van, hiszen a kormány továbbra is kiemelt figyelmet fordít erre az ágazatra. Kiemelte: "nagy küzdelmet folytatunk a fiatalokért", és céljuk, hogy ösztönözzék a fiatalokat a sportolásra. Ennek két fontos aspektusa van: egyrészt a cél, hogy "egészségesebb nemzetet építsünk", másrészt pedig az, hogy "a jövő élsportolói generációja is fel tudjon lépni a jelenlegi sportolók nyomdokain".

Az államtitkár kiemelte, hogy még a legkényesebb témákban is sikerült előremutató és eredményes párbeszédeket folytatniuk a hat köztestülettel. Az állami sportirányítás és ezek a szervezetek között kivétel nélkül kiváló együttműködés alakult ki.

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke kiemelte, hogy a magyar sportolók "elképesztő háttérrel" bírnak, ami hozzájárult ahhoz, hogy Párizsban lenyűgöző sikereket érjenek el. Az államtitkárság LA10 néven ismert programját, amelynek célja, hogy Magyarország vagy 10 aranyérmet szerezzen, vagy bekerüljön az első 10 ország közé az éremtáblázaton a Los Angeles-i olimpián, Gyulay Zsolt "merésznek" minősítette. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a magyar sport nem engedheti meg magának, hogy ennél alacsonyabb célokat tűzzön ki. A jövőre nézve ígéretet tett arra, hogy a közös munka még eredményesebbé válik a kitűzött célok elérése érdekében.

Szabó László, az MPB elnöke hangsúlyozta, hogy a fogyatékkal élők sportja és a parasport jelenlegi népszerűsége és megbecsültsége példa nélküli időszakot él meg.

"A párizsi paralimpián elért kiemelkedő teljesítmények mellett az is hozzájárult a sikerhez, hogy egy támogató környezet jött létre. Ez a kedvező klíma lehetővé tette, hogy ezek a sikerek szélesebb közönséghez jussanak el, mint valaha."

„Tedd a saját stílusoddá a mondandódat!” - javasolta.

Mészáros János, az NVESZ elnöke, hangsúlyozta az államtitkársággal és más köztestületekkel való sikeres partnerségüket. Kiemelte, hogy míg korábban 200-300 millió forint körüli keretből kellett gazdálkodniuk, mostanra ez az összeg már hatszorosára nőtt, ami jelentős előrelépést jelent a szervezet számára.

Augusztusban Csengtuban kerül megrendezésre a Világjátékok, amely számunkra ugyanolyan jelentőséggel bír, mint a Magyar Olimpiai Bizottság számára az olimpia, vagy az Magyar Paralimpiai Bizottság számára a paralimpia. Bízunk benne, hogy szép eredményekkel tudjuk képviselni hazánkat. A tervek szerint egy 163 fős delegációval utazunk, hogy biztosítsuk, minden a lehető legjobban alakuljon a versenyeken.

- nyilatkozott. Kiemelte, hogy a jelenlévő szervezetek és képviselőik "keményen dolgoztak azon, hogy köztestületekké válhassanak", ezzel pedig teljes mértékben megerősítették a magyar sport érdekképviseletét.

Molnár Zoltán, a MET elnöke, egy jelentős mérföldkőnek és kiemelkedő elismerésnek titulálta, hogy a 33 évvel ezelőtt megalakult szervezet most köztestületté alakulhatott. Eközben Czene Attila, az NDHSZ elnöke hangsúlyozta, hogy szervezetük egyik fő fókusza az egészségmegőrző testmozgás népszerűsítése.

"Arra törekszünk, hogy minél szélesebb körű partnerkapcsolatokat alakítsunk ki. Az idei évben is mi képviseljük az Európai Sporthetet és a Be Active kampányt, amelyek szorosan összefonódnak az államtitkárság Sportoló Nemzet programjának célkitűzéseivel" - nyilatkozta, hozzátéve, hogy 2023 óta folyamatosan együttműködnek a sportért felelős államtitkársággal egy stratégiai megállapodás keretein belül.

Related posts