Íme a legkedveltebb használt bútorok, amelyeket itthon találhatunk!

A 2024-es adatok szerint a vásárlók az év elején inkább a hétköznapi bútorokat keresték, ősszel pedig az antik darabok iránt nőtt az érdeklődés.
A Vatera neve szoros kapcsolatban áll a lakberendezés világával, hiszen a piactéren folyamatosan keresnek és találnak új otthonra különféle bútorok, függetlenül azok típusától, korától, stílusától vagy állapotától. Tavalyi statisztikák alapján megfigyelhető, hogy a mindennapi bútorok iránti kereslet az év elején volt a legintenzívebb, míg az antik darabok iránti érdeklődés inkább az őszi hónapokban mutatkozott. Azonban az év többi időszakában is stabil kereslet jellemzi a piacteret, ami azt mutatja, hogy a bútorvásárlás folyamatosan jelen van a vaterázók életében.
Tavaly az antik bútorok a teljes piacon körülbelül 15-20 százalékot képviseltek, míg a fennmaradó 80 százalék inkább a mai, ismert gyártók által nagyüzemben készített termékek tranzakcióit jelentette. Egy átlagos vaterázó tavaly körülbelül 25 ezer forintot költött modern bútorokra, míg az antik bútorok esetében az átlagos ár 164 százalékos felárral, 64 ezer forintra rúgott.
A keresési adatok alapján 2024-ben kiemelkedően magas volt az érdeklődés az IKEA és a JYSK termékei iránt.
A legnépszerűbb kifejezés az "IKEA" volt, ami még az antiknál is jobban teljesített: közel 25 ezer alkalommal kerestek rá. A másik népszerű északi brand, a dán "JYSK" is szépen teljesített, bár megszorongatnia nem sikerült a svéd társát. A skandináv márkák esetében a felhasználók elsősorban bútorokra és lakberendezési kiegészítőkre fókuszálnak, különösen a kanapék, konyhabútorok és székhuzatok népszerűek.
A fenti lista alapján jól látható, hogy a vaterázók tavaly a bútorok között a bútoralkatrészek és bútorelemek iránti kereslet volt a legnagyobb. Ez nem meglepő, hiszen sok esetben egy egyszerű új fogantyú, bútorlap vagy polctartó is elegendő ahhoz, hogy a meglévő bútorokat felfrissítsük és új életet leheljünk beléjük. A keresési statisztikák tükrében 2024-ben a portál felhasználói leginkább kanapék, konyhabútorok, fotelok és szekrények iránt érdeklődtek, ám a tényleges vásárlások alapján a legnagyobb kereslet a komódok és kisszekrények irányába mutatkozott. Érdemes megjegyezni, hogy az ülőgarnitúrák és kanapék továbbra is a harmadik legnagyobb tranzakciós kategóriát képviselik.
Bár egy tipikus vaterázó néhány tízezer forintért vesz hétköznapi bútort, ez nem jelenti azt, hogy ebben a szegmensben ne valósulnának meg nagy összegű eladások a piactéren: tavaly nyáron például valaki egy komplett, gépesített IKEA konyhabútorszettet vett a Vaterán 800 ezer forintért. 400 ezer forint körüli áron talált gazdára egy dizájner étkezőgarnitúra és hasonló áron a svéd bútorgyártó már nem gyártott konyhabútora is.
A tavalyi év tranzakciós adatai alapján az antik bútorok világában a székek, fotelek és asztalok bizonyultak a legkeresettebb daraboknak a vásárlók körében. Érdekes módon, nemcsak a teljes bútorok, hanem a régi bútorok alkatrészei és elemei is, amelyek a modern bútorokhoz hasonló népszerűségnek örvendenek. A leggyakrabban használt keresési kifejezések között szerepeltek az antik szék, antik szekrény, antik fotel és antik komód, ami jól mutatja, hogy a vásárlók érdeklődése milyen irányba terelődött.
A piactéren keresztül régi bútorok új otthonra találtak, köztük a tavalyi év legkeresettebb darabját, egy komplett hálószobai bútorgarnitúrát, amely 2,6 millió forintért kelt el egy boldog vásárlónak. Ezen kívül egy másik érdeklődő egy lenyűgöző, teljes barokk stílusú szalongarnitúrát szerzett be 370 ezer forintért.