Íme a legveszélyesebb magyar városok: egy hivatalos lista került nyilvánosságra.


Figyelem, egyre inkább elterjednek Magyarországon a rákkeltő és mérgező növények! Fontos, hogy azonnal moss kezet, és fordulj orvoshoz, amint érintkezésbe kerülsz ezekkel a növényekkel. Az óvatosság kulcsfontosságú!

A bűnözési statisztikák gazdag tárházat kínálnak olyan mutatókból, amelyek szoros kapcsolatban állnak az emberek biztonságérzetével. Ezek közé tartoznak a lakosság aggályai, amelyek arra vonatkoznak, hogy mennyire tartanak attól, hogy bűncselekmény áldozataivá válhatnak. Ilyen félelmek lehetnek a rablás, a betörés, az utcai támadás, az autólopás, vagy akár a verbális és fizikai bántalmazás lehetősége. Emellett fontos szempont az is, hogy az emberek mennyire érzik magukat biztonságban, amikor nappal vagy éjszaka sétálnak az utcán. Az ilyen érzések és aggodalmak jelentős hatással vannak a közösségek összképére és a mindennapi élet minőségére.

Számos olyan ország van, ahol nagyobb biztonságban érezheti magát az ember az utcán sétálva éjszaka, mint hazánkban - derül ki a Pénzcentrum felméréséből.

A bűnözési statisztikákat a Numbeo folyamatosan nyomon követi világszerte, és a legújabb adatokat a Pénzcentrum összegyűjtötte. Az elemzés rávilágít arra, hogy a magyar lakosság biztonságérzete hogyan áll össze más országok lakóinak tapasztalataival, különösen a szóló utcai séták során.

A statisztikai elemzés elkészítéséhez a válaszadóknak egy 0-tól 100-ig terjedő skálán kellett megfogalmazniuk, országok szerint csoportosítva, hogy mennyire érzik biztonságosnak az éjszakai egyedüli sétákat az utcán. A legutóbbi eredmények alapján Horvátország áll az élen: itt tapasztalható a legnagyobb biztonságérzet az éjszakai séták során, az ország értékelése közelít a 76 ponthoz a maximális 100-ból.

A rangsor élmezőnyében ismét Szlovénia és Izland szerepel - akárcsak az előző évben -, míg Montenegró jelentős javulást mutatva a negyedik helyre lépett előre - jelenti a Pénzcentrum idei felmérése. Magyarország helyezése az előző évhez képest alig változott, azonban a biztonságérzetet kifejező átlagpontszámunk kissé visszaesett. Érdekesség, hogy időközben Lengyelország megelőzte hazánkat, míg Románia felzárkózott mellénk. Ugyanakkor Portugália némileg visszaesett, így jelenleg mögöttünk szerepel a listán.

A Numbeón elérhető városonkénti statisztikák révén betekintést nyerhetünk az európai fővárosok biztonsági helyzetébe. Ebből kiderül, hogy Zágráb, Ljubljana és Prága a legmagasabban jegyzett városok a biztonság szempontjából, míg Budapest a középmezőnyben foglal helyet. A magyar főváros előtt állnak olyan városok, mint Varsó, Nicosia, Bukarest és Belgrád. Érdekes módon, Budapest mögött végzett Berlin, Róma, Athén, London, Párizs és Brüsszel is, ami részben a városok méretének és lakosságának különbségeivel magyarázható.

A magyar városok között Hévíz és Siófok emelkedik ki a legnagyobb biztonságérzetükkel, különösen éjszakai séták során, ahol a járókelők a legnagyobb nyugalommal közlekednek. Ezzel szemben Gyöngyös, Tatabánya és Miskolc szerepel a legkevésbé biztonságos városok listáján, ahol a válaszadók aggodalmát fejezik ki az éjszakai utcai tartózkodás miatt. Érdemes azonban figyelembe venni, hogy az eredményeket befolyásolhatja, hogy néhány településről csupán korlátozott mennyiségű adat áll rendelkezésre. Budapest, a főváros, a kevésbé biztonságos városok közé tartozik, bár itt a helyzet nem a legrosszabb.

Related posts