Íme egy egyedibb megfogalmazás: Hogyan segíthetnek a kisállatok a depresszió leküzdésében?

Meglepő új kutatás bizonyítja, ha egyszerre vagyunk kutyások és macskások, akkor hajlamosabbak lehetünk a kedélybetegségekre. Hátrébb az agarakkal, ha magányosak vagyunk!
Eddig a tudományos kutatások túlnyomó része a háziállatok jótékony hatásait emelte ki, hangsúlyozva, hogy ezek az apró lények mennyire kedvezően hatnak a lelki és fizikai egészségünkre. A mosolygó kutyák és a doromboló macskák mindig képesek voltak felvidítani minket, még a nehéz pillanatokban is. Azonban most új, meglepő adatok látnak napvilágot, amelyek megkérdőjelezik a háziállatokhoz való ragaszkodás előnyeit, és új perspektívát nyújtanak a kapcsolatunkkal kapcsolatban.
A National Geographic egy különleges cikkben számolt be arról, hogy a Rennes-i Egyetem etológia tanszékének szakértője megállapította: egy háziállat jelenléte kétségtelenül hozzájárul a stresszhormon, a kortizol szintjének csökkentéséhez. Emellett a pszichológiai gyakorlatokban egyre inkább elterjedt az állati mediáció és az állat-asszisztált terápia, amelyek mentális problémák kezelésére szolgálnak. Fontos azonban megjegyezni, hogy a gazdi és az állat közötti kapcsolat minősége nem feltétlenül a köztük lévő interakciók mennyiségétől függ.
A Trinity College amerikai pszichológusai egy különleges felmérést végeztek, amelyben több mint ezer kisállattal rendelkező gazdát kérdeztek meg. Arra voltak kíváncsiak, mennyire szoros a kapcsolatuk kedvencükkel, mennyi időt töltenek játékos együttlétben, és hányszor kényeztetik simogatásokkal az állatokat. Emellett arra is rákérdeztek, mennyire érzik magukat biztonságban a gazdaszerepükben, és a depresszió jeleit is figyelték. Az eredmények alapján kiderült, hogy...
Azok, akik túlságosan függnek kedvenceiktől, nagyobb valószínűséggel szenvednek a depresszióra utaló szimptómáktól. Akik egyszerre kutya- és macskatulajdonosok is, több tünetet mutatnak, mint mások. Úgy látszik tehát, több háziállat tartása növeli a stressz szintet.