Ismételten diktatúra kiáltványt hirdetett Soros György egyik támogatottja.
Figyelemre méltó, hogy míg Marton azzal ijesztgeti olvasóit, hogy hazánkban és az Egyesült Államokban akár olyan önkényuralmi rendszer is kialakulhat, mint amilyen az 1950-es évek kommunista Magyarországán volt, addig a Rákosi-korszak idején ő maga irigylésre méltó helyzetben élt.
A könyvből kiderül, hogy Kati Marton szülei - akik az AP és az UPI amerikai hírügynökségek budapesti tudósítói voltak -, úgy jártak sportkocsin az amerikai nagykövetségre, mint a budai, Csaba utcai lakásukhoz közeli Fény utcai piacra, és még abban sem láttak semmi veszélyt, hogy szabadidejükben is amerikai diplomatákkal bridzselnek. Miután az újságíró szülők több koncepciós perről is tudósítottak, az 1950-es évek közepén egy időre bebörtönözték őket, ami abban a korban messze nem volt a legsúlyosabb ítélet ilyesmiért.
Egy videóinterjúban Marton kifejtette, hogy az 1944-es német megszállás budapesti Szabadság téri emlékműve kapcsán Magyarország nem nézett szembe a múltjával olyan mélyreható módon, mint ahogyan Németország tette. Hangsúlyozta, hogy Magyarországon fennáll a veszélye egy jövőbeli erőszakos eseménynek, míg Németországban a gyerekeket már hatéves koruktól fogva elviszik holokauszt-emlékművekhez, hogy tanulmányozzák a történelmet. Emellett megemlítette, hogy Miskolcot egy "kellemetlen városnak" titulálta egy könyvében. A beszélgetés során Orbán Viktort homofóbiával is vádolta.
Az amerikai Demokrata Párttal évtizedek óta jó kapcsolatokat ápoló Kati Marton számos alkalommal bírálta a nemzeti-konzervatív vezetést Magyarországon. Az Action for Democracy-ban például a tanácsadó testület tagjaként képviselte a Biden-kormányzat politikai irányvonalát. Emlékezetes: a szervezeten keresztül, leginkább a Soros-hálózat pénzéből igyekeztek befolyásolni a 2022-es magyarországi választásokat. A tavaly nyáron a titkosítás alól részben feloldott titkosszolgálati jelentés feltárta, hogy a szervezeten, illetve egy azonos célú, svájci alapítványon keresztül több mint 4 milliárd forint érkezett Magyarországra, s a pénzekkel a baloldal választási kampányát segítették. Milliárdos összegek kerültek a lejárató portálokat működtető EzaLényeg nevű médiabirodalom kiadójához, az Oraculum 2020 Kft.-hez, valamint a Bajnai Gordon egykori baloldali miniszterelnök érdekeltségébe tartozó DatAdat céghálójához.