A szolnoki író legújabb művét egy vibráló lelki világ hatja át, mely izzó szenvedéllyel és mély érzelmekkel teli.

A "Fuldokolva" című tematikával debütált a szolnoki szerkesztésű országos irodalmi folyóirat legfrissebb száma. A nyári "Eső" különleges frissességgel köszönti olvasóit, lehetőséget adva arra, hogy a lélek mélyére hatoló írások révén betekintést nyerjenek a szerzők nyomasztó életélményeibe. Egy dolog biztos: érdemes időt szánni az Eső legújabb kiadásának felfedezésére!
"Virágon táncoló lepke, színes pillangó, körülötte zümmög a fáradhatatlan dongó. Fű, virág, minden egy helyben áll. A lepke izzad, a nyári meleg elviselhetetlen..." - fogalmazta meg Kányádi Sándor a "Nyári zápor" elbűvölő képversében. De mit is jelent az idei nyár a kortárs írók számára? E kérdésre választ kaphatunk, ha belemerülünk az Eső című folyóirat friss, nyári lapszámába, amely nemrégiben jelent meg.
A József Attila-díjas szolnoki költő, író Jenei Gyula a napokban "zúdította" olvasóira az általa (fő)szerkesztett irodalmi kincset, az "Eső" című folyóiratot. A kiadvány tematikája Földünk egyre forrósodó klímajelenségét, és a benne élő ember mindinkább izzó lelkivilágát köti össze a metafora láthatatlan szálával. A most megjelent nyári kiadvány címe: "Fuldokolva".
Megjelent az Eső című folyóirat legújabb kiadása
A legújabb kötet több mint 30 jeles szerzője közül Enesey Diána, az ELTE BTK Filozófiatudományi Doktori Iskola doktorandusza és a Szófa irodalmi portál szerkesztője, műkritikus Schillinger Gyöngyvér, Bánki Éva, Izsó Zita, Tóth Krisztina, Tomaji Attila, Vidéki Péter, Jónás Tamás, Háy János és Kulin Borbála írásait elemzi mélyebben. Ez is jelentős feladat volt részéről, miközben az "Eső"-ben járatosabbak akár a jól bejáratott tollforgatókat, klaviatúra-kopogtatókat, úgy mint Vámos Miklós, Turczi István, Benedek Szabolcs és társaik papírra vetett gondolkodásáról is olvastak volna tőle analízist.
Ajánlom figyelmetekbe Molnár H. Magor "Elégia" című művét, amely egy mélyen személyes és őszinte önéletrajzi írás. Az alkotó édesapjára emlékezik, aki közel egy évtizede távozott az élők sorából, és fájdalmasan éles szavakkal tárja fel a köztük lévő kapcsolat sötét oldalát. A szövegben az atyai abúzus minden fájdalmát és bűnét kiírja magából, mintegy elégtelen bizonyítványt állítva ki a múltjáról. Az "Eső" című rész "Fuldokolva" című passzusa különösen megrendítő, és a "me too" mozgalom szellemében szólal meg. Mindenképpen érdemes elmerülni benne, de csak azoknak ajánlom, akik bírják a szívfacsaró élményeket!