Új sportintézetet hoztak létre, hogy támogassa a magyar sportolók törekvéseit a tíz olimpiai aranyérem megszerzésére.


A Honvédelmi Minisztérium sportért felelős államtitkársága az új év kezdetén átfogó strukturális átalakításba fogott. Ennek egyik jelentős eredményeként létrejött a Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet, amelynek élére Baji Balázs került.

Schmidt Ádám, a sportért felelős államtitkár, szerdán tartott sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy egy innovatív rendszert fejlesztenek ki, amely képes reagálni a napi kihívásokra és támogatja a sportágak minden résztvevőjének mindennapi munkáját. A rendezvény során bemutatkozott Baji Balázs is, aki az újonnan alapított sportintézet főigazgatójaként fogja irányítani a szervezetet.

Az államtitkárság által bevezetett LA10 program célja, hogy a magyar sport képviselői az éremtáblázaton a legjobb tíz között végezzenek, vagy legalább tíz aranyérmet nyerjenek a Los Angeles-i olimpián. Véleményem szerint azonban ez inkább egy ideológiai elképzelés, mintsem egy valós program. A LA10 célkitűzéseinek megvalósításához szükség van arra, hogy minden lehetséges erőforrást kihasználjunk, amely a magyar sport rendelkezésére áll – fogalmazott Bajt, aki korábban a Nemzeti Sportügynökség sportszakmai és sportstratégiai vezérigazgató-helyetteseként dolgozott, és az MTI idézte őt.

Kiemelte, hogy a teljes sportszakma a sportintézethez fog tartozni, ami magában foglalja a sporttámogatásokat, az összes módszertani központot, és emellett a 500 millió forintnál kedvezőbb költségvetésű nemzetközi sportrendezvények lebonyolítását is.

Sportvezetőként is igyekszem úgy gondolkozni, mint egy sportoló és szolgálni az aktív versenyzőket. A sportintézetben egy erős és együttműködni képes szervezetet építünk, amelyben gyakorlati szinten meg tudjuk valósítani a sportért felelős államtitkárság által kitűzött célokat

- jelentette ki a korábbi vb-bronzérmes gátfutó.

Soós Ágnes, az Országos Sportegészségügyi Intézet (OSEI) főigazgatója ismertette, hogy milyen változásokon ment keresztül a Sportkórház az infrastruktúra és a sportorvosok napi munkavégzése szempontjából.

A LA10 program keretében tevékenységünk középpontjában a keretorvosi rendszer áll, amelyet egy call center támogat, míg a problémás esetek kezelését az esetmenedzser végzi. A struktúra csúcsán két orvos kapcsolattartó helyezkedik el: az egyik belgyógyászati, míg a másik ortopédiai szakterületet képvisel – részletezte Soós Ágnes. Hozzátette, hogy június 1-től a sportorvosi rendelőkben végzett sportorvosi vizsgálatok díja ingyenessé válik, ami jelentős előnyt jelent a sportolók számára.

Bíró Péter, a Nemzeti Sportügynökség (NSÜ) elnök-vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy az általa irányított szervezet két évvel ezelőtt még 175 sportingatlant kezelt, míg mára ez a szám már 230-ra emelkedett.

"Ez jól mutatja az NSÜ felé megnyilvánuló bizalmat, mi pedig üzemeltetési módból sportvagyongazdálkodásba szeretnék átmenni. A stratégiánk három alapmotívuma, hogy átláthatóbb, hatékonyabb és piacibb módon működjünk" - fogalmazott Bíró Péter, aki ismertette az NSÜ öt fő célját is: ezek a közszolgálat, a magas szintű létesítmény-kihasználtság, a piaci eredményesség, az átlátható és fenntartható működés, valamint a hatékony belső működés.

Related posts