A bíróság véglegesen kimondta, hogy a Forbes nem lépett jogsértő útra, amikor értékelte a Hell tula vállalatot.

Jogerősen is kimondta a bíróság, hogy a Forbes nem sértette a magánéletet védő jogokat, amikor a nyilvános adatbázisokból származó információk alapján nyilvánosan megbecsülte a Hell Energy Magyarország Kft. tulajdonosainak vagyonát - közölte pénteken a gazdasági lap.
Az ügy még 2019 decemberében indult, miután a Forbes megjelentette a leggazdagabb magyarokat felsoroló szokásos listáját, benne a Hell Energyt tulajdonló Barabás családdal, amelynek tagjai aztán pert indítottak, mondván a lap a személyes adataikat kezelte és hozta nyilvánosságra.
E folyamat eredményeként a Fővárosi Törvényszéken ideiglenes intézkedés iránti kérelmet nyújtottak be, amelynek nyomán a bíróság úgy döntött, hogy a Forbes magazin 2020. januári számát vissza kell vonni. Ezen kívül a Forbes.hu weboldalon megjelenő listáról is el kellett távolítani a Hell Energy tulajdonosának nevét.
2024 márciusában a Fővárosi Törvényszéken kedvező döntés született a Forbes ügyében, amely most jogerőre emelkedett, miután a Fővárosi Ítélőtábla is megerősítette az elsőfokú határozatot. A bíróság hangsúlyozta, hogy a Forbes gazdaglistáján szereplő adatok nyilvánosak, és megállapította, hogy "a gazdasági szektor jelentős szereplői közszereplőnek számítanak, függetlenül attól, hogy mennyire ismertek a nagyközönség előtt".
A Barabás család által vezetett vállalkozás az elmúlt másfél évtized során számos sikeres pályázatot nyert el, és a Magyar Nemzeti Bank kötvényprogramjának is aktív résztvevője volt. 2024-re a cég a 7. legértékesebb magyar családi vállalkozássá nőtte ki magát, 142,7 milliárd forintos becsült értékével.