Két különböző fiókkal is sikeresen megvalósítható egy nagybank létrehozása Magyarországon.


A Gránit Bank elkötelezett a digitális termékeinek folyamatos fejlesztése mellett: a pénzintézet a Portfolio-nak adott tájékoztatása szerint a közeljövőben újabb innovációkra számíthatunk. Mindez a bank tőzsdei bevezetésével és nemzetközi terjeszkedésével együtt zajlik, jelezve a vállalat ambiciózus növekedési terveit.

A Gránit Bank 15 éves működése alatt tőzsdére lép, ezzel új fejezetet nyitva történetében. A pénzintézet kiemelkedő versenyelőnye a hazai piacon a digitális alapokon nyugvó működéséből és a zöldmezős indulásából adódó költséghatékonyság. Ennek eredményeként az eszközarányos költségszintje mindössze 1,1%, ami a bankrendszer átlagának fele (2,2%). A költség/bevétel arány is figyelemre méltó, csupán 34,5%, ami a szektor átlagának (43,9%) háromnegyedét jelenti. Ezen kedvező mutatók lehetővé teszik, hogy az ügyfelek versenyképes árú termékeket és szolgáltatásokat vegyenek igénybe.

Jelenleg zajlik a banknál a befektetési szolgáltatások digitális integrációjának folyamata. A hitelezési szektorban pedig kísérleti fázisba lépett a Gránit Guru, amely a jövőben nemcsak a bonyolult banki munkafolyamatok automatizálását segíti, hanem ügyfeleinek is egyedi, személyre szabott szolgáltatásokkal áll rendelkezésére. E virtuális banki ügyintéző a nap 24 órájában elérhető, hogy megkönnyítse a felhasználók pénzügyi döntéseit.

A pénzintézet 2010-es indulása óta hangsúlyozza, hogy működése a digitális banki szolgáltatásokra alapszik - ez stratégiájuk három pillérje közül az első.

A Gránit eBank alkalmazás 2023-ban jelentős fejlődésen ment keresztül, új, izgalmas funkciókkal bővülve. Az elmúlt év óta elérhetővé vált az azonnali devizaszámla-nyitás, amely digitális formában, akár azonnali bankkártya-igényléssel is párosul. Emellett a mobilappon belül mostantól díjak nélküli, azonnali devizaváltásra is lehetőség van, a devizapiaci középárfolyamon. Az idei évben új lehetőségek is megjelentek: az alkalmazáson belüli lakásbiztosítás-kalkuláció és ajánlatkérés, valamint nemrégiben bevezetett részvényjegyzési funkció. Ez utóbbi során a felhasználók az appon keresztül könnyedén megnyithatják értékpapírszámlájukat, és elvégezhetik a szükséges MIFID tesztet is.

A generatív és az agentic AI forradalmi átalakulást indít el a pénzügyi szektorban, és a következő tíz év során a mesterséges intelligencia határozza meg a fejlődés irányát. A McKinsey elemzése alapján a generatív AI évente 200-340 milliárd dollár értékben hozzájárul a globális bankpiachoz, ami a bankok éves profitjának 9-15%-át jelenti. Ez a trend nem csupán új lehetőségeket kínál, hanem a pénzügyi szolgáltatások működését is alapjaiban változtatja meg.

A Gránit az Open AI nagy nyelvi modelljeire és az Intuitech agentic AI alapú keretrendszerére épít megoldásokat, a fejlesztések már másfél éve elkezdődtek a banknál.

A Gránit Guru, a bank legújabb agentic AI megoldása, 2024. novemberében debütált a bank hivatalos weboldalán. Ez az innovatív rendszer nemcsak a lakossági hitelekkel kapcsolatos kérdésekre nyújt professzionális válaszokat, hanem segít a felhasználóknak a gyors és egyszerű kalkulációk elvégzésében is. A Gránit Guru célja, hogy még hozzáférhetőbbé és egyszerűbbé tegye a pénzügyi döntéseket, így a felhasználók magabiztosabban navigálhatnak a banki szolgáltatások világában.

A megoldás a tervek szerint a közeljövőben komplex banki munkafolyamatok automatizálását biztosítja, amellett, hogy egyfajta virtuális ügyintézőként személyre szóló szolgáltatást nyújt az ügyfeleknek a nap 24 órájában.

A jelen dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a benne foglalt információk kizárólag tájékoztató jellegűek. Részletes jogi háttér információkért kérjük, forduljon szakértőhöz.

Related posts