Kiss László május közepéig a letartóztatás fokozott figyelme alatt marad.

Az erről szóló végzés a fellebbezés miatt nem végleges.
Újabb alkalommal hosszabbították meg Kiss László, Óbuda polgármesterének letartóztatását - értesült a 24.hu.
A portál érdeklődésére Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője kifejtette, hogy a bíróság döntése a bűnismétlés és a bizonyítás kockázatai miatt született.
további három hónappal, május 16-ig hosszabbította meg a polgármester letartóztatását. A végzés a fellebbezés miatt nem végleges.
Az óbudai polgármester tavaly augusztus óta áll korrupciós vádakkal letartóztatás alatt. A Központi Nyomozó Főügyészség hétfőn a Magyar Hangnak megerősítette, hogy az ügy kapcsán összesen 18 személyt hallgattak ki gyanúsítottként.
Az Óbudai Polgármesteri Hivatal a letartóztatás meghosszabbítására reagálva kifejtette: "Az ügyészség érvelése szerint létezik a tanúk befolyásolásának, a bizonyítékok eltüntetésének és a bűnismétlés kockázatának veszélye. Mindez egy olyan nyomozás keretein belül, amely 2021 óta zajlik, és amelyről eddig új nyomozati cselekményekről nem érkezett információ, gyanúsítást pedig nem emeltek. Érdemes megjegyezni, hogy az eltelt fél év alatt a polgármester meghallgatására egyszer sem került sor, vallomását nem rögzítették. Kérdéses, hogy mit nem sikerült kideríteni ebben az időszakban, és mi lehet a valós indoka a további három hónapos hosszabbításnak."
A közlemény szerint a "nyomozás" továbbra is folyamatban van, és az eljárást ugyanazon ügyészség irányítja, amely...
Azt mondta, hogy fogalma sincs arról, kik is azok a "Tóni, Barbara és Ádám".
hagyta, hogy a Völner-Schadl-ügyben 85 millió forint kenőpénz elfogadásával gyanúsított Völner Pál volt igazságügyi államtitkár mindvégig szabadlábon védekezzen, a Parlamentbe bejárjon, szavazzon, a fizetését, költségtérítését megkapja,
Lehetővé tette, hogy az 1,4 milliárdos csalással gyanúsított Simonka György, a volt fideszes képviselő, elkerülje a letartóztatást, még akkor is, amikor kísérletet tett arra, hogy tanúkat megvesztegessen, amivel végül lebukott.
A polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint a gazdasági fegyverként funkcionáló szolidaritási adó mértéke Óbuda-Békásmegyeren a főváros 23 kerülete közül a második legmagasabb, csupán egy hajszálnyira lemaradva az éllovastól.
"A kerületieket nem csupán a demokratikusan, széles körű támogatással újraválasztott polgármesterüktől fosztják meg, hanem az őket megillető források egy részétől is. Ez a lépés nem más, mint a demokrácia és a választói akarat teljes figyelmen kívül hagyása, valamint egy aggasztó üzenet minden más önkormányzat és polgármester számára. A nehéz körülmények ellenére, és a választók jelentős felhatalmazásával - az alakuló ülésen tett esküjük szellemében - Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata továbbra is maradéktalanul teljesíti feladatait, a kerület fejlődését és a lakók érdekeit szem előtt tartva, mindaddig, amíg a jogszerűen megválasztott polgármester vissza nem térhet hivatalába."
Börtönben tette le esküjét Óbuda DK-s polgármestere Sára Botond visszakövetelné a börtönben ülő DK-s polgármester fizetését Az óbudai önkormányzat szerint Kiss László a börtönből is ellátja munkáját, így jár neki a fizetés