Kövér László kifejezésével élve: Ezen a háborún senki sem ünnepelheti a győzelmet, még az oroszok sem.


Kövér László véleménye szerint Európa nem rendelkezik sem katonai, sem pénzügyi, sem gazdasági kapacitással ahhoz, hogy Ukrajnát hosszú távon támogassa. Ennek következtében úgy gondolja, hogy az orosz-ukrán konfliktus katonai szempontból gyorsan lezárulhat. Az Országgyűlés elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában kifejtette, hogy ha az Egyesült Államok hirtelen megvonja az ukrán haderő műholdas kommunikációs támogatását, az gyakorlatilag csak napok kérdése, hogy az ukrán front összeomlása bekövetkezzen.

Az interjú során Kövér kifejtette, hogy véleménye szerint Ukrajna a történelemben egy "sosem volt ország", és a neve is a határvidékre utal. "Ez egy olyan szürke zóna, ami birodalmak és létező államalakulatok határain helyezkedik el, és amelyet legkevésbé a központi hatalmak irányítanak. Inkább különféle rablóbandák és oligarchák tevékenysége jellemzi. Ukrajnának nincs számottevő politikai múltja, hiányzik a politikai elitje, és kormányzati hagyományai sincsenek. A bolsevisták alapították, a Szovjetunió adta meg neki a kereteket, és Hruscsov ajándékozta neki a Krímet, amely soha nem volt ukránok által lakott terület" - fogalmazott Kövér, aki szerint elképzelhetetlen, hogy Ukrajna valaha is az Európai Unió vagy a NATO tagja legyen. (Ukrajna történelmét és fejlődését ebben a videónkban részletesen bemutattuk.)

Kövér arról is beszélt, ő nem tart attól, hogy Oroszország Ukrajna után más európai országokat is megtámadna. Szerinte az orosz haderő nincs olyan állapotban, hogy "Párizsig masírozzanak", három év alatt Ukrajnát sem voltak képesek teljesen elfoglalni. Kövér szerint meg kéne próbálni a kölcsönös érdekek alapján újrateremteni az együttműködést Európa és Oroszország között.

"Oroszország vereséget szenvedett el ebben a konfliktusban. Valójában ebben a háborúban senki sem tudott győzni, az oroszok sem. Az amerikai tőke, különösen az energetikai szektor, a hadiipar és a pénzügyi alapok azonban jelentős előnyökhöz jutottak."

- hangoztatta az Országgyűlés elnöke, aki Kínát a győztes nemzetek közé sorolta, "mivel sikerült a régi Kissinger-féle elmélettel ellentétben Kínát Oroszországhoz kötni, legalábbis átmenetileg."

Kövér a magyar parlament előtt álló kihívásokról is nyilatkozott, kiemelve, hogy tavasszal várhatóak olyan alaptörvény-módosítások, amelyek a szuverenitás védelmét és a kiskorúak biztonságát érintik. Ezek a változtatások nem csupán a belpolitikai színtéren, hanem a külpolitikában is intenzív vitákat generálhatnak. Továbbá megjegyezte, hogy jelenlegi információi szerint az idei költségvetés módosítása nem szerepel a napirenden.

Az interjúban Kövér László szülővárosáról, Pápáról esett szó, ahol a legutóbbi vasárnapi időközi önkormányzati választáson a fideszes jelölt csupán a szavazatok negyedét tudta megszerezni. Ezzel szemben a Közösen Pápáért Egyesület jelöltje, Kerti Györgyi kiemelkedő teljesítménnyel, 75,4 százalékos aránnyal nyert a 2-es számú választókerületben. "Ez a helyzet mélyen megérint. Harmincnégy év után nemcsak a polgármesteri pozíciót veszítettük el. Pápa mindig is az a város volt, amely a rendszerváltozás és a demokratikus választások hajnalától kezdve egészen a legutóbbi önkormányzati választásig fideszes vezetés alatt állt" – nyilatkozta Kövér.

Related posts