Államtitkári szintű jóváhagyásra volt szükség Ruszin-Szendi szolgálati villájának ügyében.

A HM Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zrt. birtokában áll az a szolgálati villa, amely körül az utóbbi napokban heves viták robbantak ki, különösen a Tisza Párt rendezvényén feltűnt Ruszin-Szendi Romulusz egykori vezérkari főnök kapcsán. Az építkezés körüli kérdésekkel kapcsolatban, függetlenül attól, hogy ki kérte az ingatlan használatát, a végső döntést államtitkári szinten kellett meghozni. Ez a döntés a Miniszterelnöki Kormányiroda közigazgatási államtitkára, a Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkára, vagy a HM EI Zrt. igazgatósága hatáskörébe tartozott. A részletekről az Átlátszó is írt, miután lekérte az ingatlan tulajdoni lapját.
Az Index pár napja írta meg, hogy a Tisza Párt szakértőjeként felbukkanó volt Ruszin-Szendi Romulusz közel 1 milliárd forintért "építtetett magának" egy szolgálati villát Dunakeszin. A Mi Hazánk és Tényi István is feljelentést tett az ügyben hűtlen kezelés gyanúja miatt, de az Átlátszó szerint könnyen lehet, hogy a volt vezérkari főnök helyett végül másokkal szemben indul eljárás. (Megjegyzik: Ruszin-Szendivel ellentétben Benkő Tibor volt vezérkari főnök, majd honvédelmi miniszter távozásakor megvásárolta a HM EI Zrt.-től a szolgálati házát). Az ominózus dunakeszi ingatlant 244 millió 400 ezer forintért szerezték be, majd több mint 683 millió forint értékben végeztek rajta felújítást. A lap szerint Ruszin-Szendi Romulusz 2022. december 18-tól 2023. szeptember 25-ig lakott az épületben. Ruszin-Szendi Romulusz sajtómegkeresésekre azt írta, az ingatlan megvásárlását, kezelését és felújítását a Honvédelmi Minisztérium (HM) "egyik háttérintézménye" végezte abból a célból, hogy az a mindenkori vezérkari főnök szolgálati ingatlana legyen. Mivel mindent ez a háttérintézmény bonyolított le, a volt vezérkari főnök állítása szerint ő a kivitelezőkkel, a megbízottakkal és a megállapodással kapcsolatos részletekről nem tud információkkal szolgálni.
Az Átlátszó érdeklődése nyomán a Honvédelmi Minisztériumhoz érkezett kérdések között szerepelt, hogy ki adta az engedélyt az építkezéshez, milyen határértékek vonatkoznak a szolgálati lakások vételére, bérlésére vagy felújítására, valamint hogy érkezett-e bármiféle panasz a Dunakeszin található ingatlan árának ügyében. A minisztérium azonban nem reagált a megkeresésre. A jogszabályok és az ingatlan tulajdoni lapja alapján azonban egyértelműen megállapítható, hogy a villát a HM EI Zrt. vásárolta meg 2022-ben egy helyi vállalkozótól. Az ingatlanra korábban 110 millió forintos jelzálogot jegyeztek be, ami azt jelzi, hogy az ingatlan értéke nemcsak ennyit, hanem vélhetően ennél is többet képvisel. Fontos kiemelni, hogy a ház soha nem volt Ruszin-Szendi Romulusz birtokában; azt korábban magánszemélyek, később pedig a HM EI Zrt. tulajdonolta. A HM EI Zrt. mögött a magyar állam áll, a felügyeletét a Honvédelmi Minisztérium látja el. Míg a cég rendelkezik a tulajdonosi jogokkal, a Honvédelmi Minisztérium utasíthatja a HM EI Zrt.-t, hogyan gyakorolja ezeket a jogokat.
Gulyás Gergely, amikor a volt vezérkari főnök luxusvillájáról kérdezték, a csütörtöki kormányinfón azt mondta: "Aki monogramját az üvegbe vésetve 800 milliós hivatali villát építtet, annak távoznia kell a közéletből". Azt, hogy a Fidesz felszínen próbálja tartani a kérdést, jól jelzi, hogy Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter vizsgálatot kezdeményezett és a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalhoz fordult Ruszin-Szendi Romulusz nemrégiben napvilágot látott villaügyével és a honvédségi helikopter használataival kapcsolatban (utóbbi arról szól, hogy Ruszin-Szendi honvédségi helikopterrel látogatta meg többször is a feleségét Ebesen).