A Magyar Parasport Napja alkalmából Jancsik Árpád kiemelte, hogy a díj nem csupán az ő érdeme, hanem a többi kollégája is méltó lenne az elismerésre. "Mindannyian keményen dolgozunk, és osztozunk a sikerekben, így ez a díj valójában mindannyiunké" - fogal


"Először nem is szerettem volna elfogadni a díjat, hiszen a párizsi paralimpián négy edző tanítványai lettek aranyérmesek és nem éreztem fairnek, hogy csak én állhatok fel a színpadra. - nyilatkozott az M1 aktuális csatornának Jancsik Árpád. - Végül átvettem az elismerést, de mindenképpen szerettem volna kiemelni a többi kollégámat, Szabó Álmost, Szalma Lászlót és Pruzsina Istvánt, ez megtörtént".

Ahogy fogalmazott, nehéz összehasonlítani a különböző sportágak eredményeit, mert amíg például egy úszó több számban is indulhat, egy asztaliteniszező legtöbbször csak egyben.

A Pécsi Sport Nonprofit Zrt. edzője régóta alapvető szerepet játszik a magyar paraúszók felkészítésében. Különösen figyelemre méltó Konkoly Zsófia teljesítménye, aki már 14 évesen paralimpiai bronzérmet zsebelt be Rióban. Később, 19 esztendősen Tokióban nemcsak bajnoki címet szerzett, hanem két második helyezést is elért. Tavaly Párizsban tovább bővítette érmei gyűjteményét, és két aranyérem mellett egy ezüstérmet is nyert, ezzel a 2024-es paralimpián a magyar paralimpiai csapat legkiemelkedőbb versenyzőjévé vált.

Jancsik Árpád elmondta, hogy Konkoly Zsófia hosszú pihenőt kapott, a szünet alatt egyetemi diplomát szerzett, de már újra elkezdték a munkát, amelyben a fokozatosság elvét követik. Tanítványa a márciusi, barcelonai világkupán tér vissza a medencébe, az év fő versenye pedig a szeptemberi, szingapúri világbajnokság lesz.

Az év parasport edzője díjra tíz jelöltet állítottak össze, és az MPB felkérésére egy 130 fős grémium – amely sportszakemberekből, újságírókból és közéleti személyiségekből áll – végezte el a szavazást.

Related posts