Magyar Péter jelöltválogatása: érkeznek a kudarcra ítéltek, a naiv ábrándozók és azok, akik mindent egyetlen kártyára tesznek fel, ahogyan ő is tette.
Az országgyűlési választások kimenetele - amennyiben a törvények nem változnak meg - nagyrészt az egyéni választókörzetekben fog eldőlni. A Tisza Párt már gőzerővel keres jelölteket a 2026-os megmérettetésre, de a feladatuk nem ígérkezik egyszerűnek. A megfelelő jelöltek kiválasztása egy rendkívül időigényes és fáradságos munka, miközben a Fidesz és a hagyományos ellenzék mindent megtesz, hogy megnehezítse a dolgukat. Volt és jelenlegi kampánytanácsadókkal, valamint kampányfőnökökkel folytatott beszélgetéseink során igyekeztünk feltárni a lehetséges buktatókat és részletesen bemutatni a folyamatot.
A Tisza Párt október 23-ai megemlékezésén egyszer csak elsötétül a színpad mögötti hatalmas kijelző, majd elindul egy videó. Nagy Ervin szólal meg a hangszórókból, a tér másik oldalán is tisztán hallani.
A rendszerváltást akaró tömegek erejével a Tisza Párt meghatározó szereplővé vált a politikai életben, ám még több képzett és elszánt emberre van szükség, akik felelősséget éreznek hazájukért. Sokan érzitek ezt. Akár itt vagytok most, akár otthon néztek minket, szívetek megdobban, lelkiismeretetek megszólal. Tudjátok, hogy hozzátok szólunk. Kössünk szövetséget egymással! Jelentkezzetek a jövő tehetséges vezetőinek, és formáljuk együtt a közös történetünket!
Miközben Nagy szavait hallgatjuk, emberek sziluettjei tűnnek fel, ahogy szinte varázsütésre felpattannak a fotelből, hogy csatlakozzanak egy mindent elárasztó tömeghez, amely az egész országot átfogja. "Legyünk együtt a változás ereje, és közösen formáljuk Magyarország és unokáink jövőjét!" - zárul a bejátszó, alig több mint egy percnyi idő alatt. A tömeg lelkes tapsa tölti be a teret.
Nem sokkal később Magyar Péter bejelentette beszédében, hogy a párt elindítja a toborzási folyamatot az országgyűlési képviselőjelöltek számára a 2026-os parlamenti választásokra. Ráadásul az államigazgatás minden szegmensében keresnek új munkatársakat, legyen szó nagyköveti pozíciókról, állami vállalatok vezetéséről vagy kormányhivatalok éléről. A jelentkezés a párt hivatalos weboldalán lehetséges, ahol egy négylépcsős "vezetői pályázat" kitöltése szükséges, a határidő pedig november 20. Ma tehát lezárul az első kör!
A Tisza Párt országgyűlési képviselőjelöltjei közül csupán néhány szerencsés jelölt lesz, aki végül megkapja a lehetőséget, hogy képviselje a pártot. Számukra azonban rendkívül fontos szerep vár. A magyar választási rendszer sajátosságai miatt az országgyűlési választások kimenetele lényegében a 106 egyéni választókerület (OEVK) szintjén dől el. Jelenleg érvényes szabályok szerint zajlik a folyamat, de a törvények módosítására vonatkozó ötletek már napvilágot láttak, így a jövőbeni változások is elképzelhetők.
A 106 OEVK-ban lehet megszerezni a 199 képviselői hely többségét, és a vesztes-, illetve győzteskompenzációs rendszer miatt az sem mindegy, mennyivel nyer vagy éppen veszít az adott jelölt, mert az első és a második helyezett közötti különbség a listás szavazatokat is befolyásolja. A legutóbbi , 2022-es voksoláson a kormánypártok 87 egyéni választókerületi mandátumot szereztek, míg az egyesült ellenzék mindössze 19-et, miközben a Fidesz-KDNP lista a szavazatoknak csak valamivel több mint a felét kapta. Vagyis
az, hogy Magyar Péterék milyen jelölteket találnak a 106 egyéni választókerületbe, kulcsfontosságú a 2026-os választás eredménye szempontjából.
Ahhoz, hogy világosan lássuk, milyen kihívások várnak most Magyarországra, és mik a lehetséges buktatók, több volt és jelenlegi kampánytanácsadóval, valamint kampányfőnökkel beszélgettünk. Ők már tapasztalatot szereztek hasonló jelöltkiválasztási folyamatokban, vagy pedig betekintést nyertek ezekbe. Interjúalanyaink névtelenséget kértek, hogy szabadon oszthassák meg véleményüket és tapasztalataikat a munkájukról, valamint politikailag érzékeny kérdésekről. A 2026-os választások szempontjából az egyéni jelöltek személye kulcsfontosságú, így a cikkünk középpontjában most kizárólag velük foglalkozunk; más pozíciókról, amelyekre Magyarországon szintén keresnek jelölteket, egyelőre nem esik szó.