Orbán Viktor: A Donald Trump hivatalba lépése új korszakot nyit, amelyben minden átalakul.

Kedd reggeltől, miután Donald Trump hivatalosan is átvette elnöki posztját, új korszak kezdődik az Egyesült Államokban, amely hatással lesz a nyugati világra is. Egy fájdalmas, nehéz időszak zárul le, tele csalódásokkal és kihívásokkal, ami a demokrata kormányzás évei alatt zajlott. Ezt nyilatkozta a magyar miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, a demokrata elnökség eleje is rosszul indult, "végül is csalással vették el az elnökséget Donald Trumptól". Ha 2020-ban nem csalnak, akkor Donald Trump maradt volna az elnök, és akkor nincs ukrán-orosz háború - idézi a radiós beszélgetésben elhangzottakat az MTI.
Orbán Viktor kifejtette, hogy a demokratikus kormányzás és a republikánus irányítás között lényeges különbségek vannak. Szerinte a republikánusok nemzeti szinten gondolkodnak, míg a demokraták globális perspektívát képviselnek, és érdekeiket olyan nemzetközi hálózatokon keresztül érvényesítik, mint például a Soros-féle szervezetek. Ezek a hálózatok nem közvetlenül a kormányzathoz tartoznak, de szoros kapcsolatban állnak vele – tette hozzá. Orbán arra is rámutatott, hogy a demokraták gazdasági érdekeik dominálják politikai döntéseiket, és világjobbító ambícióik is vannak, amelyek gyakran a migrációs válságokhoz vezetnek. Szerinte ilyenkor a hagyományos családi értékek háttérbe szorulnak, és a társadalomra jellemzővé válik a genderkérdések, valamint a szivárványos lobogók túlzott előtérbe kerülése. A politikai vezetők szerinte hajlamosak arra, hogy háborús eszközöket is bevetve érvényesítsék céljaikat, ahogy azt az orosz-ukrán konfliktus során is láthattuk.
A miniszterelnök kifejtette, hogy már előre látható volt, hogy a demokrata adminisztráció időszakában az amerikai-magyar kapcsolatok súlyos válságba kerülnek. Rámutatott, hogy az Egyesült Államok nem hosszabbította meg a kettős adóztatást elkerülő megállapodást, és a magyar állampolgárok amerikai beutazását is jelentősen megnehezítették. Hozzátette, hogy "ahol csak tudtak, hátrányos helyzetbe hoztak minket."
Értékelése szerint ennek csak "az utolsó kicsi története az", hogy a magyar kormány egyik miniszterét, Rogán Antalt szankciós listára tették. Hangsúlyozta: ez soha nem látott mértékben erősítette meg a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter pozícióját a magyar politikában és a magyar kormányban, mert ebből csak annyit tud kiolvasni, hogy ha Rogán Antalt, a nemzetbiztonsági szolgálatokért felelős minisztert, a magyar nemzeti szuverenitás első számú őrét egy nagyhatalom bünteti, az azt jelenti, hogy jól végzi a munkáját.
David Pressman, az Egyesült Államok eddigi magyarországi nagykövete kapcsán megfogalmazott vélemények szerint a demokrata kormányzat egyfajta "verőlegényt" küldött Magyarországra. Ennek a küldöttnek az volt a feladata, hogy Magyarországot beleintegrálja a globalista, liberális és demokrata ideológia rendszerébe, amely magában foglalja a migráció és genderkérdések melletti kiállást. Ezen túlmenően, a célja az is, hogy a nyugati értékek terjesztésének érdekében akár katonai erővel is fellépjen a világ különböző pontjain.
Kiemelte, hogy Donald Trumppal egy különleges egyezséget kötött, amelynek nyomán egy lenyűgöző, széleskörű aranykor vár ránk az amerikai-magyar kapcsolatok terén. Ez a fejlődés a hétköznapokban, a "zsebekben és a családok pénzügyeiben" is kézzelfoghatóvá válik majd.
Kiemelte, hogy bár "óvatos duhaj" lévén megfontoltan közelíti a jövőt, mégis izgalommal tekint a 2025-ös év elé. Az előző év, 2023, a háború által okozott nehézségekkel és az energiasokk hatásainak kezelésével telt, de mivel sikerült ezeket a kihívásokat leküzdenünk, most kedvező kiindulási helyzetben vagyunk az idei évre - fogalmazott.