**Orwell Új Világa: A Demokrácia Árnyékában** George Orwell klasszikus művei, mint például a "1984" és az "Állatfarm", éles kritikát fogalmaznak meg a totalitárius rendszerekkel szemben, miközben mélyen belemerülnek az emberi természet és a hatalom kapcs


A cikk emailben való megosztásához kérjük, kattintson ide, vagy másolja ki ezt a linket, és küldje el: https://demokrata.hu/velemeny/orwell-uj-vilaga-946060/

A szöveg egyedi átfogalmazása: Ez a cikk első alkalommal a gondola.hu weboldalon került publikálásra.

Számos jel utal arra, hogy a globalizmus végső célja egy Orwelli, 1984-es típusú szuperbirodalom létrehozása, ahol minden polgár állandó megfigyelés és ellenőrzés alatt áll. Azonban ennek az új birodalomnak a megvalósítása nem nyílt erőszakkal történik, mint ahogyan azt Orwell regényében láthattuk, hanem a mesterséges intelligencia segítségével. Ez a technológia lehetővé teszi, hogy az állampolgárokkal elhitetjék, hogy mindez csupán a javukat, jólétüket, kényelmüket és biztonságukat szolgálja.

Akadhatnak persze, akik nem hajlandók "politikailag korrekt" módon gondolkodni, ezek felderítése és kiiktatása természetesen itt is a gondolatrendőrség feladata.

Fedezzük fel, miként működik Orwell időtlen birodalma, amelyet négy minisztérium irányít:

A Béke Minisztérium feladata a háborús hisztériai folyamatos gerjesztése, és új háborúk előkészítése, hogy állandóan fenntartható legyen a rendkívüli (statáriális) állapot.

Az Igazság Minisztériumának feladata a múlt folyamatos átalakítása és eltorzítása. Ennek keretében akár a tegnapi híreket is átírhatják, a korábbi eseményeket megsemmisíthetik, eltüntethetik a valóságból létező személyeket, és helyettük újakat kreálhatnak. Továbbá a Minisztérium felelőssége a nyelv állandó módosítása is; a nem kívánt szavakat és fogalmakat ki kell iktatni, és ezek használata szigorúan tilos. Minden polgárnak el kell fogadnia a pillanatnyilag érvényes igazságot, és tilos bármilyen olyan kifejezést használni, amelyet a Minisztérium nem létezőnek minősít. Aki megszegi ezeket a szabályokat, az a rendszer ellenségeként lesz üldözve.

A Szeretet Minisztérium célja a rendszer ellenségeivel szembeni gyűlölet fenntartása, amelyet a társadalom folyamatos megfigyelésével és ellenőrzésével valósít meg. Feladatuk a szabálysértők azonosítása, büntetése és kiküszöbölése a közösségből. Minden állampolgárnak kötelessége jelentést tenni, ha ilyen jellegű tevékenységet észlel. Még a legfiatalabbak, például óvodás gyerekek is jogosultak arra, hogy feljelentsék saját szüleiket, amennyiben valamilyen szabálytalanságot tapasztalnak.

A Bőség Minisztérium célja, hogy az emberek folyamatosan a mindennapi megélhetési nehézségekkel foglalkozzanak, így elkerülve a lázadás gondolatát. Ezzel a módszerrel biztosítják, hogy a társadalom figyelme a szegénység küzdelmeire irányuljon, és ne a rendszeren belüli igazságtalanságokra.

Orwell művében hangsúlyos szerepet kap az a kérdés, hogy milyen mértékben képes egy ilyen birodalom fenntartani a stabilitását és megőrizni hosszú távú hatalmát. A történet során világossá válik, hogy a totális kontroll és az elnyomás nem csupán a pillanatnyi hatalom biztosítására szolgál, hanem a társadalmi rend fenntartásának illúzióját is megteremti. A hatalom birtokosai mindent megtesznek, hogy megőrizzék befolyásukat, ám ez a stabilitás gyakran a félelem és a manipuláció által táplált, törékeny alapokon nyugszik. A birodalom túlélése tehát nemcsak a külső fenyegetések elhárításán, hanem a belső ellentmondások elfojtásán is múlik.

A generációváltás kérdése egy különösen izgalmas és összetett probléma. Történelmileg a hatalom gyakran családi vonalon öröklődött, ám ez a megoldás nem mindig bizonyult tartósnak. Az ilyen öröklési rendszerek sokszor instabilitásra hajlamosak, hiszen a hatalom átadása nem mindig a legalkalmasabb személy kezébe kerül, ami konfliktusokhoz és rivalizáláshoz vezethet.

Hosszú idejű stabilitás csak ideológiai alapon működő birodalom esetén lehetséges, ahol születési előjogok nélkül, tehetséges fiatalokból nevelik ki a generáció váltó elitet olyanokból, akik erkölcsi gátlások nélkül tökéletesen elfogadják a rendszert, képesek és hajlandók megtenni bármit (a legnagyobb gazemberséget is) a rendszer érdekében.

Orwell birodalmában a hatalom gyakorlása nyílt fizikai erőszakkal történik. Vajon megvalósítható-e totális hatalom erőszak nélkül, csupán az emberek megtévesztése és (a saját érdekükben történő) ellenőrzése által. A megoldás nem lehetetlen, de jelentős információ-technikai feltételeket követel.

Ez az egyik legnagyobb kihívás, amellyel szembesülünk. Orwell művében a főszereplők sorsa tragikusan alakul, mivel vágyakoznak egy kis magánszférára, akár csak néhány napra vagy órára, ahol nem érzik a folyamatos megfigyelés terhét. Emellett próbálnak saját gondolataikra támaszkodni egy olyan társadalomban, ahol a józan ész a legnagyobb bűnnek számít.

A megoldás kulcsa az, hogy el kell fogadtatni az emberekkel a folyamatos megfigyelhetőség állapotát, lehetőleg úgy, hogy ne tiltakozzanak, sőt örüljenek neki, hiszen mindez a javukat, a biztonságukat, a kényelmüket szolgálja.

Az egyik legfontosabb ellenőrizendő terület a pénzforgalom. Ehhez meg kell szüntetni a készpénzt, minden pénzügyet elektronikusan kell intézni. Így mindenkiről tudni lehet, hogy honnan származik a jövedelme, fizet-e adót, és mennyit, mi a kedvenc újságja, milyen az ideológiai érdeklődése stb. A rendszer ellenségeit pedig nem kell kivégezni, csupán le kell tiltani a bankszámlájukat.

Folyamatban van olyan fejlesztés is, hogy bankkártya és személy azonosító iratok helyett mindenkibe mikrochip lenne beültetve, amely szükség esetén központi elektronikus jellel akár le is nullázható.

Egy másik lényeges aspektus a közvetlen emberi kapcsolatok háttérbe szorítása. Minden egyes ember kezébe okostelefont kell adni, és ennek következtében még a családi ünnepi étkezéseken is a rokonok inkább a telefonjaik fényképernyőit bámulják, mintsem hogy egymással beszélgessenek. Emellett kulcsfontosságú, hogy az emberek minél több applikációt töltsenek le a készülékeikre, hiszen ezek használatának nyomon követése értékes információkat nyújthat a rendszer ellenfeleinek az azonosításához.

Meg kell szüntetni azt a gyakorlatot is, hogy ha felhívunk telefonon egy intézményt, akkor valaki szóba áll velünk. Helyette gépi hang mondja meg, hogy melyik gombot kell megnyomni, ha akarunk valamit. A gombnyomogatásainkat azután regisztrálni lehet, évek múlva is ellenőrizhető módon.

Fontos lenne megszüntetni azt a gyakorlatot, amely szerint, ha valaki egy antikváriumban régi könyvek után érdeklődik, akkor feljegyzik az igényét, és értesítik, ha az adott könyv elérhetővé válik.

A folyamat helyett a felhasználóknak először regisztrálniuk kell az antikvárium weboldalán, ahol bejelenthetik könyv iránti igényüket. Ezzel a módszerrel később nyomon követhetővé válik, hogy ki mely régebbi, esetleg már betiltott könyvek olvasását tervezte.

Egy másik lehetőség a digitális kommunikáció, például az e-mail folyamatos követése, illetve a közösségi platformok, mint például a Facebook, aktív figyelése. Emellett figyelemmel kísérhetjük, hogy ki mikor és milyen weboldalakat látogat, milyen híreket olvas, és milyen véleményeket oszt meg.

A kamerás megfigyelés kiterjesztése nem csupán a közterületekre, hanem a szállodákra és lakásokra is fontos lépés lenne. Minden lakásnak kötelezően be kellene vezetnie éjjel-nappal automatikusan működő lehallgató rendszereket, amelyek a biztonság érdekében folyamatosan figyelnek. Ezen új szabályozások értelmében építési és lakhatási engedélyt csak a megfelelő rendszerek telepítése után lenne szabad kiadni. Ahhoz, hogy az emberek elfogadják ezt a változást, alapos propagandakampányra van szükség, amely hangsúlyozza, hogy mindez az ő érdekeiket és biztonságukat szolgálja.

Probléma lehet még a háborús hisztéria folyamatos fenntartása. Egyetlen szuper birodalom esetén ugyanis gondot okozhat, hogy nincs kivel háborúzni. Ki kell találni ezért olyan globális veszedelmeket, amelyek indokolttá teszik a rendkívüli állapot folyamatos fenntartását, szükség esetén például utazási korlátozások és/vagy kijárási tilalmak bevezetését, gázálarc vagy szájmaszk kötelező hordását, stb.

A multimédiás technológia alkalmazásával lehetőség nyílik arra, hogy az emberek egyfajta "virtuális valóságban" éljenek. Ezen eszközök segítségével olyan eseményeket lehet prezentálni a televízióban, amelyek bár valójában nem történtek meg, mégis hihetőnek tűnnek. Ezek a kialakított szituációk megerősíthetik azokat az érveket, amelyek a különféle intézkedések bevezetését indokolják.

Számos kreatív koncepció merült már fel a témával kapcsolatban. Volt idő, amikor a marslakók inváziója és az ufók segítsége került a középpontba, de ezen ötletek nem tudtak igazán megragadni. A közelgő üstökös vagy kisbolygó becsapódása is felmerült, de ezeknek a marketingje is gyengén teljesített. A Covid járvány "felpörgetése" viszont viszonylag sikeresnek bizonyult, ám ennek a hatása sem volt tartós. Jelenleg a klímakatasztrófa elkerülhetetlensége tűnik a legstabilabb pánikkeltő stratégiának, amelyet jelentős médiatámogatás övez, de úgy tűnik, ez a narratíva is kezd veszített erejéből.

Aggódni persze nem kell, a globalista éceszgéberek nagyon kreatívak tudnak lenni, egy kis fantáziával erre még számos további lehetőség van.

Van azonban egy másik kihívás is. Az állampolgárok megfigyelése nem újkeletű dolog; már régebben, különösen háborús időszakokban is alkalmazták. Rengeteg telefonbeszélgetést rögzítettek hangszalagokra, és magánlevelekből is készült számos fotómásolat. A probléma csupán annyi, hogy a rendelkezésre álló hatalmas mennyiségű információ feldolgozásához nem volt elegendő emberi erőforrás. Tehát, bár az információ bőven rendelkezésre állt, a megfelelő szakértelemmel bíró egyének hiánya gátat szabott az adatok értelmezésének és felhasználásának.

A mesterséges intelligencia, az automatikus arcfelismerés és beszédfelismerés, valamint a jövőbeli, rendkívül teljesítményorientált kvantumszámítógépek mind kulcsszereplők lehetnek a hatalom új formáinak kialakításában. Akik ezeket a technológiákat birtokolják, azok nem csupán eszközökhöz jutnak, hanem a hatalom gyakorlásának új dimenzióit is megnyithatják.

Related posts