Szijjártó Péter különleges gyógypedagógiai-fejlesztő foglalkozást tartott uniós partnereinek, miközben éles kritikát fogalmazott meg Donald Tusk ellen, akit lesorosbérencezéssel illett. - PestiSrácok


Szijjártó gyógypedagógiai-fejlesztő foglalkozást tartott az uniós kollégáinak, közben lesorosbérencezte Donald Tuskot Ambrózy Áron 2025-01-26

A külügyminiszter Donald Tusk lengyel kormányfő primitív megjegyzésére reagált, miszerint Putyin csapatában játszunk, amiért nem szeretnénk, hogy Ukrajna tönkretegye Magyarországot.

Szijjártó Péter folytatja az európai kollégák gyógypedagógiai fejlesztésére irányuló munkát, és a legutóbbi találkozón ismét hangsúlyozta, hogy a szankciók meghosszabbításához akkor járulunk hozzá, ha az Európai Uniótól vagy Ukrajnától garanciákat kapunk arra vonatkozóan, hogy a jövőben nem fenyegetik az energiabiztonságunkat. Donald Tusk, aki a politikai körökben nem éppen a legélesebb elméjűnek számít, úgy próbálta magyarázni Magyarország helyzetét, mintha Oroszország oldalán játszanánk. A válasz, amit kapott, remélhetőleg eljut hozzá, és talán végre felfogja a lényeget.

Szijjártó Péter kimondta, hogy Tusk egy olyan Soros-bérenc, aki el sem tudja képzelni, hogy vannak, akik a saját érdeküket képviselik.

Mivel a külügyminiszter éppen lendületben volt, úgy döntött, hogy Kaja Kallasnak, az Európai Unió jelenlegi külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének is részletesen bemutatja a munkakörét:

Magyarország elvárja, hogy ő és az Európai Unió vezetői is határozott lépéseket tegyenek az uniós tagállamok érdekeinek védelmében. Fontos, hogy képviselőink a magyar érdekeket képviseljék a nemzetközi színtéren, és ne más érdekeket szolgáljanak a belső ügyekben.

Mivel nem csupán Tusk és Kallas az egyetlenek, akik az alapvető kérdésekben bizonytalanok, Szijjártónak a többi uniós tagállam képviselőit is kézbe kell vennie, hogy tisztázza a helyzetet:

Az európai jogrend világosan megfogalmazza, hogy a szankciók kérdésében egyhangúság szükséges. Ugyanakkor már megjelentek olyan hangok, amelyek arra utalnak, hogy ha ez az egyhangúság nem valósul meg, akkor más módon értelmezik a szabályokat. Felvetődik a kérdés: "A jognak van hatalma, vagy az erőnek van joga?" Ezen a téren azt állítják, hogy ha nem sikerül egyetérteni, akkor az európai jogállamiság és demokrácia alapelveit "megerőszakolják". Így ahelyett, hogy az egyhangú döntéshozatalra támaszkodnának, a többségi szavazásra helyezik a hangsúlyt, hogy válaszokat találjanak olyan politikai és külpolitikai kérdésekre, amelyeket valójában csak konszenzussal lehetne kezelni.

Izgatottan várjuk, hogy a gyógypedagógiai tapasztalatokkal teli hétvége hogyan fogja befolyásolni a hétfői döntéseinket!

Persze, szívesen segítek! Milyen témában szeretnéd a Facebook hozzászólást? Esetleg van valami konkrét üzenet, amit szeretnél kifejezni?

Donald Tusk, a lengyel politikai színtér meghatározó alakja, számos fontos témával foglalkozik, amelyek nemcsak Lengyelország, hanem az egész Európai Unió jövőjére is hatással vannak. Politikai pályafutása során Tusk kiemelkedő szereplője volt a lengyel belpolitikának, valamint az EU vezetésének, ahol az integráció és a stabilitás érdekében fáradhatatlanul dolgozott. A legfontosabb kapcsolódó témák közé tartozik a Brexit utáni Európa, amelyben Tusk szorgalmazza a szorosabb együttműködést a tagállamok között. Emellett a migrációs válság kezelésének kérdése, valamint a klímaváltozás elleni fellépés is középpontban áll, hiszen Tusk hisz abban, hogy ezek a kihívások csak közös erőfeszítéssel oldhatók meg. Tusk politikai filozófiájában hangsúlyt kap a demokrácia és a jogállamiság védelme, ami különösen fontos a populista mozgalmak térnyerése idején. Ezen kívül a gazdasági növekedés és a szociális egyenlőség előmozdítása is kulcsszerepet játszik a politikai programjában. Mindezek tükrében Donald Tusk nem csupán egy politikai vezető, hanem egy olyan figura, aki a jövő Európájának formálásában is aktívan részt kíván venni.

Related posts