A szovjet televíziós társaságok is nagy érdeklődéssel figyelték Puskás Ferenc pályafutását.
Bölöni Lászlónak édesapját, Nagy Zsoltnak a balra hátrahúzós cselét, míg Vincze Istvánnak a szovjet tévétársaságok operatőreit juttatta eszébe a világ legismertebb magyar labdarúgójának neve, Puskás Ferenc.
A 85-szörös magyar és négyszeres spanyol válogatott, olimpiai bajnok, világbajnoki ezüstérmes, háromszoros Bajnokcsapatok Európa Kupája győztes legenda, a Nemzet Sportolója, az 1950-es évek magyar Aranycsapatának kapitánya pályafutásának állít méltó emléket a Puskás Múzeum.
A létesítmény a nemzeti stadion impozáns toronyépületében található, és a megnyitó dátumának megválasztása sem véletlen, hiszen pontosan 71 évvel ezelőtt, 1953. november 25-én írta be magát a történelemkönyvekbe az Aranycsapat. E napon a Wembley Stadion gyepén 6:3-as eredménnyel diadalmaskodtak az addig hazai pályán veretlen angol válogatott felett. Ez az esemény, amelyet az "évszázad mérkőzése" néven emlegetnek, a magyar labdarúgás egyik legemlékezetesebb győzelme, amely azóta is inspirálja a sportág követőit.
Az ünnepségen részt vettek a volt és jelenkori sportvezetők és futballisták, a Magyar Labdarúgó-szövetség jelenlegi elnöke, Csányi Sándor, Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor, illetve a Real Madrid korábbi klasszisa, jelenlegi nemzetközi igazgatója, Emilio Butragueno is részt vett, aki köszönetet mondott klubja nevében:
- mondta a királyi klub nemzetközi igazgatója.
A vendégek sorában ült Bölöni László, a romániai magyar labdarúgás kiemelkedő alakja és edzője, aki pályafutása csúcsát a Steaua Bukaresttel elért BEK-győzelme révén érte el.
- Ha meghallom Puskás Ferenc nevét, azonnal eszembe jut édesapám, aki az otthoni recsegő-ropogó rádiónkra ráborulva hallgatja a magyar labdarúgó-válogatott mérkőzéseit és hallgatja Szepesi György közvetítését, és hangosan kiabál mikor Puskás gólt lő
- Emlékek táncát idézte fel a világhírű edző.
Egy másik emlék is felidéződik bennem, amikor egy tévés közvetítést néztem. Ő ott állt a klubhelyiségben, majd váratlanul felugrott egy asztalra, és megkezdte szenvedélyes beszédét a többieknek. Karizmatikus személyiség volt, mind a pályán, mind azon kívül.
Puskás hihetetlen tudásával, lenyűgöző cseleivel és elsöprő támadójátékával nemcsak a felnőtteket, hanem a fiatalokat is elvarázsolta. Ebből a varázslatból Nagy Zsolt, a magyar labdarúgó-válogatott tehetsége sem maradt ki.
- Kiráz a hideg, ha csak rá gondolok. Amikor felöltöm a címeres mezt, nemcsak a hazámért küzdök, hanem érte is. A kötelék, ami összeköt vele, rendkívül erős; végül is a klubom nevét is tőle kapta - vallotta be meghatottan Nagy Zsolt.
Teljes mértékben jogosan érdemli meg, hogy ettől a pillanattól kezdve egy múzeum örökítse meg emlékét.
És ha már emlékek: Vincze István - ismertebb nevén "Pilu", az egykori 44-szeres válogatott, tatabányai és kispesti kedvenc, az egész Aranycsapatot bálványozza.
- Nagyon sokat köszönhetnek azoknak a játékosoknak a magyar emberek. Hihetetlen,hogy milyen folyamatot indítottak el játékukkal a világ labdarúgásában. Hálás vagyok, hogy Öcsi bácsit személyesen is ismerhettem, sőt a válogatottban a kezei alatt focizhattam.
Ezt a kijelentést bátran megerősíthetem, hiszen bármelyik szegletén is jártam a világnak, ha kiderült, hogy magyar származású vagyok, az első név, ami mindig felmerült, nem más, mint Puskás.