Terheléses cukorvizsgálat: mikor érdemes elvégezni? A terheléses cukorvizsgálat egy fontos diagnosztikai eszköz, amely segít a szervezet cukoranyagcseréjének felmérésében. De mikor van igazán értelme ennek a vizsgálatnak? Elsősorban akkor javasolt, ha a
A terheléses vércukorvizsgálat célja, hogy megvizsgálja, mennyire képes szervezetünk a glükózt felhasználni. A cukorbetegség állapotos hölgyeknél akkor is kialakulhat, ha előtte egészségesek voltak, így a várandósság alatt fontos a terheléses cukorvizsgálat elvégzése. A cukorterhelés segítségével állapítható meg a korábban fel nem fedezett diabétesz, illetve a várandósság alatt kialakuló terhességi cukorbetegség.
A vércukorterhelés elvégzése nem ajánlott abban az esetben, ha a korábbi vizsgálati eredmények alapján már világosan megállapítható a cukorbetegség jelenléte!
A megszokott 75 g szőlőcukor helyett néha a kezelőorvos egyedi megoldást javasol, amely során a páciens a szokásos reggelijét fogyasztja el a 0. perces vérvétel után. Ilyen esetben a "saját reggelis" terhelés keretein belül a beteg valós étkezési szokásait tükröző ételeket választja, így a vizsgálat során a valós körülményekhez közelítő adatokat nyernek.
A laboreredmény birtokában az eredményeket a szakorvosi konzultáció során értékelik ki.