Évek óta hangoztatjuk, hogy a beszélgetéseinket lehallgatják. Kezdetben tagadták ezt, de most már egyértelműen kiderül az igazság.


A Meta december 16-tól megkezdi az emberek közötti beszélgetések elemzését, hogy a hirdetéseket és a tartalmakat a felhasználók igényeihez igazítsa. Ezzel a lépéssel a közösségi média óriás célja, hogy fedezze hatalmas mesterséges intelligencia fejlesztéseinek költségeit – számolt be róla a Wall Street Journal.

Az, hogy a beszélgetésekbe beleolvasnak, újabb aggasztó határsértést jelenthet a digitális adatvédelem szempontjából. Vegyünk egy egyszerű példát: ha a felhasználó a Meta mesterséges intelligenciával működő chatbotjától kér segítséget túrázási ajánlásokkal kapcsolatban, akkor ez a rendszer automatikusan hirdetéseket jeleníthet meg az Instagram és a Facebook felületén, amelyek túrabakancsokat vagy egyéb túrázással kapcsolatos felszereléseket népszerűsítenek. Ezenfelül a hírfolyam tele lesz olyan tartalmakkal, amelyek a felhasználó érdeklődésének megfelelően a túrázással kapcsolatos élményeket, cikkeket és képeket tartalmaznak.

A Meta AI legfrissebb tájékoztatása alapján a platform már havi egymilliárd felhasználót vonz, akik különböző csatornákon – mint például a Facebook, Instagram, WhatsApp vagy a saját Meta AI alkalmazás – interakcióba lépnek a chatbottal.

Bár a felhasználóknak nem áll módjukban letiltani a csevegéseik felhasználását, a Meta ígérete szerint bizonyos érzékeny témák – mint például vallási vagy politikai nézetek, szexuális irányultság, egészségi állapot, valamint faji vagy etnikai háttér – nem kerülnek felhasználásra. Továbbá, a december 16. előtt zajlott beszélgetések feldolgozása sem történik meg.

A személyre szabás példa nélküli hatékonysága kulcsszerepet játszik Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója által megálmodott mesterséges intelligencia víziójában. Ebben a jövőképen minden felhasználó rendelkezik majd a saját "szuperintelligens személyes ügynökével", amely a legkülönbözőbb igényeket szolgálja ki. A Meta mesterséges intelligenciás törekvéseinek és a közösségi média terén betöltött dominanciájának összefonódása a múlt héten került reflektorfénybe, amikor bevezették a mesterséges intelligencia által generált rövid videóhírfolyam funkciót, amely új dimenziókat nyit a felhasználói élményben.

A Meta bejelentése szerint az újdonsült hírfolyam böngészése közben MI által generált videókat fogunk látni, s idővel az algoritmus személyre szabott tartalmakat kezd megjeleníteni.

Christy Harris, a Meta adatvédelmi részlegének vezetője bejelentette, hogy jelenleg egy innovatív hirdetési termék fejlesztésén dolgoznak, amely már a felhasználói adatokra épít.

Related posts